Zaczynamy prowadzenie bloga

Featured

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy IVa zrealizowali projekt „Tajemnice naszej kuchni”. Podczas zajęć wykonywali doświadczenia i w naukowy, rzetelny sposób wyjaśniali dlaczego przebiegają one w taki, a nie w inny sposób. Młodzi naukowcy poznawali zasady wykonywania eksperymentów, zapoznawali się z metodami obserwacji oraz zawsze próbowali wyciągać wnioski. Pod koniec każdych zajęć czekała na nich kulinarna niespodzianka, bo oprócz wiedzy projekt z założenia miał bawić i przynosić dużo radości  z eksperymentowania. W obecnym roku szkolnym projekt zaczęła realizować klasa IVa. Ze względu na dużą liczbę chętnych uczniowie przychodzą na zajęcia w małych grupach żeby eksperymenty kuchenne były bezpieczne i jednocześnie ciekawe.

Reklamy

Konkurs „Owoce i warzywa w obiektywie”

Zapraszam Was do udziału w konkursie „Warzywa i owoce w obiektywie”. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać zdjęcie, którego motywem przewodnim będzie owoc (owoce) lub warzywo (warzywa) – wysłać mi je na maila oraz dostarczyć w formacie A4. Zdjęcia będziecie mogli podziwiać na wystawie pokonkursowej – przewiduję atrakcyjne nagrody;) Czekam an zdjęcia do 14-stego lutego.

Festiwal nauki

9.45-10.00 – WSTĘP
a) zapoznanie gości z topografią szkoły
b) skorzystanie z szatni
c) prezentacja wystaw uczniowskich związanych z festiwalem (Małgorzata Pachałko)

10.30 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

  • oficjalne rozpoczęcie festiwalu
  • przedstawienie „Nauka na wesoło” przygotowane przez uczniów klasy VIa oraz p.Dorotę Franciszkowską i p.Katarzynę Skolimowską
  • Zaproszenie gości na wybrane warsztaty.

Laboratorium wyobraźni – s.18

  1. 10:30-11.00 doświadczenia i eksperymenty p.Katarzyna Skolimowska, p. Natalia Rajczak
  2. 11:15-11.45 doświadczenia i eksperymenty p.Natalia Rajczak, p. Katarzyna Skolimowska
  3. 12:00-12.30 prezentacja zabawek edukacyjnych wykorzystujących prawa: chemiczne, fizyczne lub matematyczne –  uczniowie klas IV-VI!!! 

PRACOWNIA PRZYRODNICZA – S.1

  1. 10:30-11.00 pierwsza tura doświadczeń chemicznych „Oszukani przez własne zmysły” prowadzonych przez uczniów PG 35
  2. 11:00-11.30 samochody odrzutowe – zajęcia prowadzone przez p. Agnieszkę Poteraj
  3. 11:30-12.00 druga tura doświadczeń chemicznych „Oszukani przez własne zmysły” prowadzonych przez uczniów PG 35
  4. 12:00-12.30 samochody odrzutowe – zajęcia prowadzone przez p. Agnieszkę Poteraj

PRACOWNIA EDUKACJI GLOBALNEJ/ Mikroskopowania – S.3

  1. 10:30-11.10 zajęcia prowadzone przez p. Ewę Derecką – „Edukacja globalna”
  2. 11:15-12.00 warsztaty z mikrobiologii – obserwacje makroskopowe drobnoustrojów na płytkach oraz mikroskopowanie p. Marta Nowak  koła mikrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty prowadzone w ramach współpracy p. Katarzyny Skolimowskiej z UŁ

PRACOWNIA MATEMATYCZNA – S.26

  1. 10:30-11.10 pierwsza tura zajęć prowadzonych przez naukowca z Uniwersytetu Łódzkiego z Katedry Metodyki Nauczania Matematyki – dr Andrzeja Rychlewicza „Twórczo o matematyce”. Warsztaty przygotowane w ramach współpracy p. Iwona Wawrzyńczak z UŁ.
  2. 11:15-12.00  druga tura zajęć prowadzonych przez naukowca z Uniwersytetu Łódzkiego z Katedry Metodyki Nauczania Matematyki – dr Andrzeja Rychlewicza „Twórczo o matematyce”.  Warsztaty przygotowane w ramach współpracy p. Iwona Wawrzyńczak z UŁ.
  3. 12:00-12.30 warsztaty z budowania kopuły geodezyjnej Iwona Wawrzyńczak.

PRACOWNIA STATYSTYCZNA – S.27

  1. 10:30-11.10 pierwsza tura zajęć prowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Łodzi . Warsztaty przygotowane w ramach współpracy p. Dominika Kwiatkowskiego z US.
  2. 11:15-12.00 druga pierwsza tura zajęć prowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Łodzi Warsztaty przygotowane w ramach współpracy p. Dominika Kwiatkowskiego z US.
  3. 12:00-12.30 „Mali architekci” –warsztaty z budowania szkieletów brył przestrzennych prowadzone przez Emilię Pałygę, Katarzynę Rogalewicz, Dominika Kwiatkowskiego.

PRACOWNIA INFORMATYCZNA –  S.100/101

  1. 10:30-11.10 pierwsza tura zajęć z kodowania LearningApps prowadzonych przez p. Sylwię Wlazłowską oraz, „Mistrzowie Kodowania” Lightbot prowadzone przez p. Emilię Pałygę, p. Katarzynę Rogalewicz
  2. 11:15-12.00 pierwsza tura zajęć z kodowania LearningApps prowadzonych przez p. Sylwię Wlazłowską oraz, „Mistrzowie Kodowania” Lightbot prowadzone przez p. Emilię Pałygę, p. Katarzynę Rogalewicz

PRACOWNIA SZACHISTY – s.145

  1. 10:30-11.10 pierwsza tura pokazu i warsztatów szachowych połączonych z szybkimi rozgrywkami prowadzone przez p. Krzysztofa Żurkiewicza członka Łódzkiego Związku Szachowego Sylwia Lipińska, Katarzyna Fastyn
  2. 11:15-12.00 druga tura pokazu i warsztatów szachowych połączonych z szybkimi rozgrywkami prowadzone przez p. Krzysztofa Żurkiewicza członka Łódzkiego Związku Szachowego Sylwia Lipińska, Katarzyna Fastyn
  3. 12:00-12.30 trzecia tura pokazu i warsztatów szachowych połączonych z szybkimi rozgrywkami prowadzone przez p. Krzysztofa Żurkiewicza członka Łódzkiego Związku Szachowego  Sylwia Lipińska, Katarzyna Fastyn

PRACOWNIA CHEMICZNA – S.145

  1. 10:30-11.10 pierwsza tura eksperymentów chemicznych prowadzonych przez p. Agnieszkę Górę. Warsztaty powstały w oparciu o współpracę pEwa Marciniak z nauczycielką chemii.
  2. 11:15-12.00 druga tura eksperymentów chemicznych prowadzonych przez p. Agnieszkę Górę. Warsztaty powstały w oparciu o współpracę p. Ewy Marciniak z nauczycielką chemii.

PRACOWNIA ASTRONOMICZNA – S. 137

  1. 10:30-11.10 warsztaty prowadzone przez koło naukowe z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.Warsztaty powstały w oparciu o współpracę p. Kamila Trzmielaka z UŁ
  2. 11:15-12.00 pierwsza tura pokazu astronomicznego poprowadzone przez pracowników PLANETARIUM. Warsztaty powstały w oparciu o współpracę p. Kamila Trzmielaka z Planetarium.
  3. 12:00-12.30 druga tura pokazu astronomicznego poprowadzone przez pracowników PLANETARIUM . Warsztaty powstały w oparciu o współpracę p. Kamila Trzmielaka z Planetarium

KAWIARENKA – biblioteka szkolna

10.30-12.00 serwis kawowy dla gości- uczniowie z SU pod nadzorem p.Małgorzaty Leśniewskiej; 12.30-13.00- podsumowanie festiwalu/ zaproszenie gości na słodki poczęstunek p.Małgorzata Leśniewska+ uczniowie z SU.

Festiwal nauki:) Tak się zapisaliście:)

10:30 – 11:00 – Eksperymenty  (sala nr 18)

  1. Hania R. + Zuzia S.
  2. Natalka G. + Martynka K.
  3. Marta + Nadia
  4. Kuba Ś. + Piotrek K.
  5. Dominik + Igor + Igor
  6. Kaper Z.
  7. Hania K. + Oliwka Z.
  8. Wiktoria K. + Julia G.
  9. Piotrek B. + Igor R. + Cypek I.
  10. Ala + Ola

11:15 – 11:45

  1. Antek + babcia + Wicek
  2. Jędrzej + mama lub babcia
  3. Matylda + tata?
  4. Julka + rodzice?
  5. Oliwka Ch. + Wiktoria B. + Martynka P.
  6. Szymon Ż.
  7. Aleksandra S.
  8. Maciek S.
  9. Amelka W. + Maciek W.
  10. Maja K.
  11. Maja B.
  12. Piotr P.
  13. Oliwka K.
  14. Wiktor T.
  15. Martyna P.
  16. Maks Sz.
  17. Staś G.
  18. Marysia S.
  19. Maja B.

MIKROSKOPOWANIE (sala nr 3)

11:15 – 12:00

  1. Martynka + Natka
  2. Zuzia S. + Hania R.
  3. Piotr + tata?
  4. Kacper Z.
  5. Marta + Nadia
  6. Dominik + Igor + Igor
  7. Piotrek B. + rodzice

Dyżury:)

I

Poniedziałek
szatnia: Julka + Zuzia
parter: Martyna + Ala
I piętro: Dominik + Igor
Wtorek
szatnia: Matylda + Martynka K.
parter: Arek + Wiktor
I piętro: Kuba + Szymon
Środa
szatnia: Hania + Marta
parter: Kacper + Natka
I piętro: Ala + Julka
Czwartek
szatnia: Martyna + Zuzia S.
parter: Kacper + Szymon
I piętro: Igor + Dominik
Piątek
szatnia: Nadia + Marta
parter: Wicek + Kuba
I piętro: Zuzia P. + Julka

Konkurs „Edukacja globalna”

Wszystkie prace, które dostarczyliście na konkurs „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2013?” były fantastyczne. Komisja konkursowa miała trudne zadanie – mogła wyłonić tylko cztery prace spośród ponad pięćdziesięciu, które do nas dotarły. Do kolejnego etapu konkursu przeszły prace następujących uczniów:
Marty Stanisławskiej z klasy IVa
Ivette Czok z klasy Va
Dorotki Adamus z klasy VIa
Zosi Szczerby z klasy VIa
Gratulujemy!!!